APASZ NES GWADIANA Zagubione Marzenia FCI 

*** REPRODUKTOR ***
weteran
CHAMPION POLSKI 
CHAMPION LITWY
ZWYCIĘZCA KOWNA 2015
ur. 13 01. 2009
HD-Bo. KRUK BIAŁY Nes Gwadiana ( INTERCHAMPION, CHPL, CH Rosji, CH RKF, GRAND CHAMPION, LITHUANIA WINNER 2010
m. WIELKA SPISKA Watra

Współczynnik Inbredu: 0.03125 (3.125%)
AVK (wspolczynnik utraty przodków): 86.666666666667%
Obliczenia zostały wykonane dla 4 pokoleń

Pies o wspaniałym charakterze, bardzo zrównoważony, czujny.

W ocenie sędziów:
Pies o bardzo ładnej samczej głowie z dosk. pigmentacją i pięknych wyrazistych oczach. B. ładny nożycowy zgryz. Bardzo dobrze osadzona szyja, dosk. przedpiersie.
Bardzo dobrze kątowane kończyny i prop. szeroko prowadzone. Bardzo ładna akcja ruchu. Szata w doskonałym gatunku.

Apasz skradł moje serce w ułamku sekundy, to jest właśnie miłość "od pierwszego wejrzenia" a przy bliższym poznaniu tylko zyskuje :) Można go określić jednym słowem - WYJĄTKOWY. Wyjątkowy przyjaciel, wyjątkowy stróż, wyjątkowy pieszczoch :) ... Zawsze znajdzie sposób, żeby go pomiziać. Straszny zazdrośnik, jeśli zobaczy że głaskany jest inny pies wtedy podbiega i zawsze znajdzie sposób, żeby to on był w centrum uwagi :) Zawsze mu mało :) Bardzo posłuszny, oddany i wierny, oraz odpowiedzialny za swoje dziewczyny :) obcy pies nie ma prawa zbliżyć się do jego "królestwa". Dla gości - gościnny, dla nie proszonych gości - stanowczy, nie da się zwieźć " miłym słówkom".   Zawsze i wszędzie wie jak się zachować. Jest doskonałym nauczycielem dla młodzików, przy nim każdy czuje się bezpiecznie, bo u Apasza nie ma żadnych nerwowych i przypadkowych zachowań.
To bardzo mądry i dumny Podhalan.  Budzi respekt i podziw.


Wśród potomstwa Apasza są psy z tytułami:


Młodzieżowego Championa Polski, Młodzieżowego Championa Czech, Młodzieżowego Championa Holandii, Młodzieżowego Zwycięzcy Polski, Młodzieżowego Zwycięzcy Europy, Młodzieżowego Zwycięzca Klubu Owczarka Podhalańskiego, Championa Polski i Championa Litwy.