O nas

 Witamy serdecznie
naszą hodowlę prowadzimy rodzinnie
Anna Dryll - Hodowca i Technik Weterynarii
Piotr Dryll - Hodowca
i nasz syn Michał -Hodowca
Nasze psy i koty są członkami rodziny i wyłącznie takich domów szukamy dla naszych maleństw, gdzie będą się czuły tak samo jak u nas.

Mieszkamy w małej miejscowości pod Warszawą, psy mają do dyspozycji bardzo duży ogród i wolny dostęp do domu.
Są zawsze tam gdzie my. Pracują z nami i z nami wyjeżdżają, każde wyjście i wyjazd dopasowujemy do nich, bo stanowią część naszego życia.

Nie akceptujemy trzymania psów w kojcach, ani na uwięzi, a tłumaczenie kogoś, że robi to ze względów bezpieczeństwa świadczy wyłącznie o nieodpowiedniej socjalizacji lub skrzywionej psychice psa.

Mamy w tej chwili 6 dorosłych psów i nie stanowi to problemu, żeby przebywały razem, oczywiście wymaga wiele pracy, nauki i odpowiedniej socjalizacji. Często zabieramy nasze psy w miejsca publiczne, uczymy dzieci w szkołach i przedszkolach jak opiekować się i bawić z psem, a na studiach weterynaryjnych służą nam jako „ żywe pomoce naukowe”.

Maluszki rodzą się u nas w domu i w domu wychowują, poznają koty z którymi chętnie się bawią. Kiedy nadchodzi odpowiedni czas zaczynają wychodzić do ogrodu, tam poznają resztę naszych psów i kózki. W ogrodzie od samego początku przebywają z dorosłymi psami. Nasze psy są zrównoważone, dlatego nie obawiamy się o bezpieczeństwo maleństw. Są dla nich opiekunami i uczą ich życia. Żaden człowiek nie nauczy szczenięcia tego co może mu przekazać dorosły, mądry i zrównoważony pies. Dlatego tak ważne w wychowaniu szczeniąt jest miejsce i towarzystwo w jakim się wychowują. Oczywiście psy wszystkiego ich nie nauczą, skoro już zostały udomowione, potrzebny jest też wkład człowieka w ich wychowanie. Szczenięta które widzą człowieka tylko podającego posiłki z pewnością będą miały w przyszłości większe lub mniejsze problemy behawioralne. Dlatego by uniknąć takich problemów, cały swój czas poświęcamy na wychowywanie naszych maleństw. Socjalizacja szczeniąt w hodowli ma fundamentalne znaczenie, dla ich rozwoju, zaniedbania w tym wieku mogą być często nie do naprawienia. Oczywiście socjalizacja nie kończy się w hodowli, jednak odpowiednio przeprowadzana od początku, bardzo ułatwia życie psu i jego opiekunom.

Staramy się robić wszystko, by szczenięta w naszej hodowli rodziły się zdrowe, tylko takie psy wybieramy na przyszłych rodziców, a także wkładamy cały swój czas, wiedzę i dostępne środki by wyrosły na mądre, zrównoważone i szczęśliwe psy.

Stosujemy wczesną stymulację neurologiczną, a niedługo przed opuszczeniem naszego domu maluszki przechodzą testy osobowości.

Testy pozwalają wybrać właściwe szczenię dla konkretnej rodziny. Określają temperament i potencjał posłuszeństwa, chęć współpracy z człowiekiem, typ odruchów obronnych, tendencję do dominacji oraz wrażliwość na bodźce wzrokowe, dźwiękowe i dotyk. 

Nowym właścicielom służymy pomocą w wychowaniu naszych szczeniąt, w zagadnieniach behawioralnych, żywieniowych, oraz ewentualnym uczestnictwie w wystawach psów rasowych. Z racji, że jestem tech. weterynarii możemy również służyć tel. pomocą przed-weterynaryjną w nagłych przypadkach.

Nasza hodowla zarejestrowana jest w ZKwP zrzeszonym w FCI, a szczenięta posiadają pełną dokumentację dotyczącą pochodzenia i dokumentację medyczną. Każde szczenię posiada mikroczip, a wyjężdżające za granicę paszport.

Więcej informacji na temat rasy oraz naszej hodowli uzyskają Państwo kontaktując się z nami

mail: michaloweranczofci@gmail.com i Tel. +48 504 124 258